Naším domovem jsou Moravskoslezské Beskydy, máme zde vhodné letové terény k uskutečnění všech nabízených letů. Při silnějších jižních větrech vyrážíme létat na slovenský Straník. V případě zájmu jsme schopni realizovat tandemové lety na dalších i zahraničních terénech. Pro tuto možnost nás neváhej kontaktovat, pokusíme se vyjít vstříc, jak jen to bude možné. Námi nejčastěji využívané letové lokality:

Malý Javorový

Letový terén Malý Javorový se nachází v Moravskoslezských Beskydech u města Třinec. Startoviště je orientované na severní až severozápadní směry větru. Převýšení mezi startem a přistáním je okolo 500 metrů, kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Výborné termické podmínky, prostorná startovací plocha a dostupnost lanovkou na místo startu dělají z tohoto terénu jeden z nejoblíbenějších v Beskydech. Na vrcholu kopce se nachází turistická chata s restaurací, kde je možné se občerstvit či dokonce ubytovat.

Cesta ke kopci:
Autem jeď směr obec Oldřichovice u města Třinec na parkoviště u spodní stanice lanové dráhy. Vozidlo zde můžeš zdarma zaparkovat. Při využití veřejné dopravy je nejblíže autobusová zastávka Oldřichovice u lanovky. Ze zastávky je to jen 500 metrů po asfaltové cestě k lanovce.

Cesta na startoviště:
Nejjednodušší je využít lanové dráhy, která je v provozu denně od 8 do 17 hodin, jezdí každou celou hodinu a cena pro dospělou osobu je 60 Kč. Od horní stanice lanovky je to na start ještě 500 metrů do kopce. Drž se vpravo po zelené turistické značce, jakmile mineš lyžařský vlek po pravé straně bude lesní pěšina, která tě dovede až na startoviště. Tato cesta na start zabere okolo půl hodiny. Celou trasu je možné ujít po svých za 45 až 60 minut. V tomto případě se z parkoviště vydej okolo dolní stanice lanovky vpravo po asfaltové cestě. Přibližně po 500 metrech se silnice stačí doprava, ty jdi však stále rovně. Zde je konec sjezdovky, která tě dovede až na start.

Místo setkání:
Po domluvě s pilotem na čísle +420 777 746 752, buď přímo na startovišti na lavičce u provozního řádu a větrného rukávu nebo na lavičce před budovou dolní stanice lanovky.

Skalka

Skalka je nejvyšším vrcholem masivu Ondřejníku, který se nachází mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frenštátem pod Radhoštěm. Startoviště je umístěno přibližně 200 metrů od vrcholu a je orientované pro jihozápadní až západní směry větrů. Převýšení mezi startem a přistáním je okolo 450 metrů, kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Skalka je pro svou polohou a výtečnými termickými podmínkami mezi piloty velice populární. Nastoupání nad kopec se naskytnou úžasné výhledy na Beskydské vrcholy jako je Lysá hora, Smrk, Radhošť a Velký Javorník.

Cesta ke kopci:
Autem jeď směr obec Kunčice pod Ondřejníkem, odboč do kopce u autobusové zastávky Huťařství a obchodu Hruška. Na křižovatce u bazénu odboč vlevo a po 150 metrech jsi na místě – u mostu v zatáčce pod H-Resortem. Je zde informační cedule kde a jak auto zaparkovat. Při cestě vlakem ze zastávky Kunčice pod Ondřejníkem sleduj žlutou turistickou značku na rozcestí Kunčice pod Ondřejníkem – rekreační středisko, které je u zmíněného bazénu, 150 metrů od zatáčky pod H-Resortem.

Cesta na startoviště:
Pěšky ze zatáčky u přistávací plochy po zelené turistické značce okolo rezortu Horizont do kopce. V lese, kde se zelená turistická značka stáčí vlevo, jdi rovně a sleduj značení padáku na stromech. První lesní cestu přejdi rovně a na další zahni vpravo. Tato lesní cesta tě dovede na modrou turistickou značku. Odtud je to necelý kilometr na start. Jakmile dojdeš ke studánce, jsi na konci startoviště. Občerstvi se svěží horskou vodou a vydej se lesní pěšinou po pravé straně na začátek startoviště. Cesta ze zatáčky až na start zabere přibližně 45 minut. V některé dny je možné využít organizovaných vývozů ze zatáčky až na start, cena vývozu se pohybuje okolo 100 Kč za osobu a není zahrnuta v ceně tandemového letu. Pro možnost využití vývozu se informuj přímo u pilota.

Místo setkání:
Po domluvě s pilotem na čísle +420 777 746 752, buď na startovišti na lavičce nebo pod kopcem v zatáčce poblíž přistávací plochy u resortu Horizont.

Velká Stolová

Letový terén Velká Stolová se nachází v Moravskoslezských Beskydech u obce Kunčice pod Ondřejníkem naproti vrcholu Skalka. Startoviště leží přibližně 400 metrů od vrcholu a je orientované pro severní směry větrů. Převýšení mezi startem a přistáním je okolo 450 metrů, kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Tento kopec je oblíbený mezi piloty, kteří rádi spojí létání s příjemnou procházkou lesní krajinou. Velká Stolová nabízí obdobné zážitky jako startoviště na Skalce. Při nastoupání nad kopec se naskytnou úžasné výhledy na Beskydské vrcholy jako je Lysá hora, Smrk, Radhošť a Velký Javorník.

Cesta ke kopci:
Autem nejlépe dorazit přímo na naši základnu na adrese Čeladná 35, odkud společně vyrazíme na startoviště. Další možností je sejít se u místní vyhlášené Hospůdky na Maraláku. Jedeš-li autobusem, vystup na zastávce Maralův kopec.

Cesta na startoviště:
Od naší základny trvá cesta pěšky na start s krátkou zastávkou u studánky přibližně 70 minut. Po asfaltové cestě stále do kopce přijít na žlutou turistickou značku. Po žluté značce jít okolo studánky a chaty Leopoldky na rozcestník Malá Stolová. Zde se vydat doprava po asfaltové cestě směr Kněhyně, kam vede červená turistická značka. Ovšem přibližně po 150 metrech odbočit z červené, opět doprava a zůstat na asfaltce. Přibližně po 500 metrech, kde se asfaltová cesta stáčí prudce vlevo, jdi rovně lesní cestou, která tě dovede až na start. Poznávací znamení startoviště je výsoké železné zábradlí. Další možná cesta pěšky na startoviště vede od Maraláku trvá přibližně hodinu. Jde se přímo do kopce po pěšinkách, kde zabloudit je velice snadné, proto doporučujeme tuto cestu absolvovat s pilotem.

Místo setkání:
Po domluvě s pilotem na čísle +420 777 746 752, na startovišti nebo poblíž přistávací plochy u Hospůdky na Maraláku či přímo na naší základně na Čeladné.

Velký Javorník

Letový terén Velký Javorník se nachází v předhůří Moravskoslezských Beskyd u města Frenštát pod Radhoštěm. Startoviště leží přímo na vrcholu kopce a je orientované na severní až severovýchodní směry větrů. Převýšení mezi startem a přistáním je okolo 450 metrů, kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Velký Javorník je oblíbeným místem nejen pilotů, ale také mnoha turistů. Na vrcholu se nachází historická chata z roku 1935, kde je možné se občerstvit a od léta 2013 dominuje tomuto vrcholu 25 metrů vysoká rozhledna.

Cesta ke kopci:
Autem do obce Veřovice u kapličky a modré budovy Bazar Elektro odbočit z hlavní cesty směr Velký Javorník. Podjet pod železničním mostem a zaparkovat vlevo na parkovišti u fotbalového hřiště. Při cestě autobusem nebo vlakem vystoupit na zastávce Veřovice – Železniční stanice a vydat se po žluté turistické značce směr Velký Javorník k parkovišti u hřiště.

Cesta na startoviště:
Na vrchol Velkého Javorníku vede několik značených i neznačených cest. Přímo u hřiště je velká podrobná turistická mapa, kde si můžeš prostudovat cestu, která ti nejvíce vyhovuje. Nejrychlejší je přibližně 6 kilometrů dloubá cesta a vede po žluté turistické značce na rozcestník Padolí. Zde se odbočí na modrou turistickou značku, po které jdeš 4 kilometry do kopce. V některé dny je možné využít organizovaných vývozů z parkoviště u hřiště až na start, cena vývozu se pohybuje okolo 100 Kč za osobu a není zahrnuta v ceně tandemového letu. Pro možnost využití vývozu se informuj přímo u pilota.

Místo setkání:
Po domluvě s pilotem na čísle +420 777 746 752, na startovišti nebo pod kopcem na parkovišti u fotbalového hřiště, případně naproti v restauraci U Hyklů.

Malá Prašivá

Letový terén Malá Prašivá se nachází v Moravskoslezských Beskydech v blízkosti Vyšních Lhot. Startoviště leží na vrcholu kopce kousek od dřevěného kostela a je orientované na západní směry větrů. Převýšení mezi startem a přistáním je okolo 300 metrů, terén využíváme v případě, kdy pro silný vítr není možné létat na vyšších kopcích a je vhodný pro slety, případně vzlety. Na vrcholu se nachází turistická chata Prašivá, fungující také jako hospůdka a historický kostel svatého Antonína Paduánského ze 17. století. Velkou výhodou tohoto terénu je možnost výjezdu vlastním vozidlem až na vrchol kopce.

Cesta ke kopci:
Autem do obce Vyšní Lhoty k restauraci Kohutka (adresa Vyšní Lhoty 197, 739 51). Při cestě autobusem vystoupit na zastávce Vyšní Lhoty, Višňovka. Odtud po cestě do kopce je to přibližně 600 metrů k restauraci Kohutka.

Cesta na startoviště:
Autem v obci Vyšní Lhoty odbočit z hlavní cesty na žlutou turistickou značku, která vede po asfaltové cestě až na vrchol. Pěšky od restaurace Kohutka po červené turistické značce až na vrchol Malé Prašivé.

Místo setkání:
Po domluvě s pilotem na čísle +420 777 746 752, na startovišti kousek od dřevěného kostela nebo pod kopcem u restaurace Kohutka.

Straník

Kopec Straník leží na Slovensku kousek od Žiliny. Startoviště s převýšením přes 400 metrů je orientováno pro jižní směry větrů, kopec je vhodný pro všechny nabízené druhy letu. Terény v Beskydech bohužel nejsou vhodné pro starty při jižním větru a proto se při této situaci vydáváme na slovenský Straník. Kopec je svou polohou a výtečnými termickými podmínkami mezi piloty velice populární. Při nastoupání nad start se naskytnou úžasné výhledy na řeku Váh a Malou Fatru. Při dostatečné výšce za dobré viditelnosti lze spatřit také Vysoké a Nízké Tatry. Za takovou krásou se určitě vyplatí přijet.

Cesta ke kopci:
Autem směr Žilina odbočit do obce Zastránie, kde se sjede z hlavní cesty na žlutou turistickou značku ke kostelu, je zde i cedule s padákem. Parkuje se na louce přibližně 500 metrů nad kostelem.

Cesta na startoviště:
Z louky, kde se parkuje, sledovat žlutou turistickou značku, která vede až na startoviště.

Místo setkání:
Po domluvě s pilotem na čísle +420 777 746 752, na startovišti nebo pod kopcem na louce u kostela.