Tandemový paragliding je nejjednodušší způsob jak létat. Zažij neskutečný pocit volného letu, kochej se a relaxuj. Beskydy, kde létáme, patří k nejideálnějším paraglidingovým terénům v České republice. Je zde spousta startovacích ploch rozdílných nadmořských výšek pro různé směry větrů. Díky tomu jsme schopni realizovat úchvatné tandemové lety, na které budeš s radostí dlouho vzpomínat. Toužíš okusit jaké je to sletět kopec či létat s ptáky v termice, vydat se na paraglidingový výlet nebo zažít akrobacii, která ti rozšíří tvůj úsměv? Vyber si z nabídky letů ten, který ti nejvíce vyhovuje.

Základní tandemový let je vhodný pro všechny, kteří chtějí zažít pocit volného létání. Po startu rozběhem z kopce poletíme směrem k místu přistání a jakmile vytratíme výšku, dosedneme pohodlně na zem. I při takovém sletu dostatečně poznáš, o čem paragliding je a přitom se porozhlédneš po okolí z výšky. Budeš-li chtít a podmínky nám to dovolí, můžeš si slet prodloužit na jakýkoli další druh letu.

Objednat let    Darovat let

Cena: 1500 Kč
Délka letu je 10 až 15 minut.

Prodloužený tandemový let vhodný pro všechny, kteří chtějí kroužit v termice jako dravci, poznat jaké je to stoupat vzhůru do výšin. Po startu rozběhem z kopce hledáme a využíváme stoupavé proudy, díky nímž jsme schopni se ve vzduchu udržet mnohem delší dobu. Země se bude vzdalovat a ty máš tak dostatek času si let náležitě užít a vidět svět ještě z větší výšky a přitom mít hlavu „téměř“ v oblacích.

Objednat let    Darovat let

Cena: 2300 Kč
Délka letu je 15 až 30 minut.

Přelet je termický let vhodný pro všechny, kteří se chtějí vydat na vzdušný výlet. Snahou pilota není udržet se jen ve vzduchu co nejdéle, ale uletět i určitou vzdálenost a nabídnout ti vyhlídkový let nad Beskydskými vrcholy. Po startu rozběhem z kopce využijeme termické proudění a nastoupáme do výšin. Pak určíme směr a letíme do dáli. Místo přistání při tomto druhu letu není předem stanoveno, ale rozhodně to bude poblíž dobrého občerstvení.

Objednat let    Darovat let

Cena: 3000 Kč
Délka letu je 30 až 60 minut.

Je akrobatický let vhodný pro všechny adrenalinové nadšence, kteří chtějí ve vzduchu zažít více vzrušení. Po startu rozběhem z kopce je cílem pilota nejdříve nastoupat s klientem do potřebné výšky, kde si vychutnáš pořádný výhled na okolní krajinu a poté provést takové akrobatické figury, které ti zaručeně rozšíří úsměv. Při akrobatických figurách zažiješ přetížení až 4G, takže o adrenalin a zábavu je postaráno.

Objednat let    Darovat let

Cena: 3000 Kč
Délka letu je 10 až 20 minut.

Otázky a odpovědi

Jednoduše klikni na objednat let. Pokud chceš let někomu věnovat, máme pro tebe připravený originální dárkový poukaz. Pro poukaz klikni na darovat let. Máš nějaké speciální přání či požadavek nebo chceš mít vše vyřízené ihned? Zavolej nebo pošli zprávu na telefonní číslo +420 777 746 752. Také můžeš poslat objednávku na e-mail info@paragliders.cz.

Máš poukaz a chceš s námi letět. Zavolej na číslo +420 777 746 752 a domluv se s pilotem na vhodném termínu letu. Prosím měj na paměti, že paragliding je závislý na aktuálních meteorologických podmínkách, tudíž je nutné počítat s určitou flexibilitou.

Absolvování letu není nijak namáhavé, tudíž nepotřebuješ výraznou fyzickou kondici. Tandemové padáky mají velké váhové rozpětí, a tak je tandemové létání vhodné pro klienty od 20 do 125 kilogramů. Létáme i s dětmi, podmínkou je samozřejmě souhlas rodičů.

Sejdeme se pod kopcem nebo na startu. Po krátké předletové instruktáži se nastrojíme do sedaček a připneme k padáku. Počkáme na příznivý vítr a společným rozběhem odstartujeme. Pak už je na tobě, jak si let užiješ. Hladké a bezpečné přistání je samozřejmostí.

Na tandemový let doporučujeme pevnou kotníkovou obuv pro bezpečný rozběh a teplé oblečení, protože nahoře ve vzduchu bývá větší zima. Praží-li slunce, sluneční brýle a opalovací krém na tvář přijdou vhod. Můžeš si vzít s sebou i videokameru nebo fotoaparát pro záznamy svých zážitků.

Ano, chceš-li letět v určitý den, vyjdeme ti rádi vstříc. I my se však musíme podřídit matičce přírodě a pokud nám nedopřeje ve vybraný den letět, nabídneme ti nejbližší možný termín. Místo startu je závislé na aktuálních povětrnostních podmínkách. Raději letět z kopce jinde než vůbec.

U každého druhu letu je uvedena jeho délka. K této době připočti přibližně hodinu navíc, kterou zabere potřebná organizace – cesta na start, krátká předletová příprava a nekonečná euforie po přistání.

Paragliding je v zásadě bezpečný sport. Je však nutné dodržet určité zásady a podřídit se matičce přírodě. Jsme zkušení profesionálové a tandemové lety provozujeme pouze při vhodných meteorologických podmínkách. S námi ti žádné nebezpečí nehrozí.

Určitě! Moravskoslezské Beskydy jsou krasné a nabízejí spoustu možností na trávení volného času. Věříme, že budeš velice nadšen návštěvou těchto malebných končin. Pomůžeme zajistit vhodné ubytování pro tebe a tvé přátele. Pokud se ti zamlouvá klid a samota s úžasným výhledem na Lysou horu, můžeš složit hlavu přímo na naší základně, kde bude vše potřebné k dispozici.

 

Zanech každodenní starosti života na zemi a leť s námi do oblak zjistit, proč si ptáci zpívají.